Aktualności
Nowe władze Odlewniczej Izby Gospodarczej - XXXIV Walne Zgromadzenie członków OIG
W dniu 29 maja 2026 r. w Krakowie odbyło się XXXIV Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zgromadzenie członków Odlewniczej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania zatwierdzono sprawozdanie finansowe i merytoryczne Izby za rok 2025, ustalono plan pracy i plan finansowy na rok 2026 oraz wybrano nowe władze na kadencję 2026 - 2030.
Prezesem Izby został wybrany: Andrzej Ryba.
Członkami Rady Odlewniczej Izby Gospodarczej zostali:
- Katarzyna Bernaciak - prezes, ZGM Zębiec S.A.
- Leszek Walczyk - prezes, ODLEWNIE POLSKIE S.A.
- Wiesław Walczak - prezes, Odlewnia SILUM Sp. z o.o.
- Grzegorz Dajczer - prezes, KPR Prodlew Kraków Sp. z o.o.
- Andrzej Bulanowski - wiceprezes, PGO S.A.
- Marek Biliński - prezes, Markan Sp. z o.o.
- Ryszard Skoczylas, prezes, KOM-ODLEW Sp. z o.o.
- Andrzej Podgrodzki, Metalpol Węgierska Górka Sp. z o.o.
- Tadeusz Jurga, wiceprezes, Odlewnia Żeliwa Drawski S.A.
Do składu Komisji Rewizyjnej Odlewniczej Izby Gospodarczej zostali wybrani:
- Maciej Brzeziński - prezes, Metimpex Sp. z o.o.
- Anna Jurosz - Ryś - prezes, Odlewnia Kutno Sp. z o.o.
- Piotr Tkaczewski, dyrektor, P.I.O Specodlew Sp. z o.o.
- Piotr Pawelec, dyrektor, Targi Kielce S.A
- Damian Wróblewski, prezes, Tech-Cast Damian Wróblewski,
Do składu Sądu Pojednawczego Odlewniczej Izby Gospodarczej zostali wybrani:
- Damian Gąsiorek - dyrektor, Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny
- Łukasz Wołonkiewicz - dyrektor, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
- Robert Żuchliński, prezes, Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz
W drugiej części spotkania zebrani wysłuchali referatów (klinij aby pobrać plik)
-
Jednak przede wszystkim, było to bardzo owocne spotkanie przedstawicieli liderów polskiego przemysłu odlewniczego. Przed nami nowa kadencja, nowa energia & nowe działania w celu promocji i ochrony polskiego przemysłu odlewniczego.





