Aktualności

Nowe władze Odlewniczej Izby Gospodarczej - XXXIV Walne Zgromadzenie członków OIG

W dniu 29 maja 2026 r. w Krakowie odbyło się XXXIV Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zgromadzenie członków Odlewniczej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania zatwierdzono sprawozdanie finansowe i merytoryczne Izby za rok 2025, ustalono plan pracy i plan finansowy na rok 2026 oraz wybrano nowe władze na kadencję 2026 - 2030.

Prezesem Izby został wybrany: Andrzej Ryba.

Członkami Rady Odlewniczej Izby Gospodarczej zostali:

  1. Katarzyna Bernaciak - prezes, ZGM Zębiec S.A.
  2. Leszek Walczyk - prezes, ODLEWNIE POLSKIE S.A.
  3. Wiesław Walczak - prezes, Odlewnia SILUM Sp. z o.o.
  4. Grzegorz Dajczer - prezes, KPR Prodlew Kraków Sp. z o.o.
  5. Andrzej Bulanowski - wiceprezes, PGO S.A.
  6. Marek Biliński - prezes, Markan Sp. z o.o.
  7. Ryszard Skoczylas, prezes, KOM-ODLEW Sp. z o.o.
  8. Andrzej Podgrodzki, Metalpol Węgierska Górka Sp. z o.o.
  9. Tadeusz Jurga, wiceprezes, Odlewnia Żeliwa Drawski S.A.

Do składu Komisji Rewizyjnej Odlewniczej Izby Gospodarczej zostali wybrani:

  1. Maciej Brzeziński - prezes, Metimpex Sp. z o.o.
  2. Anna Jurosz - Ryś - prezes, Odlewnia Kutno Sp. z o.o.
  3. Piotr Tkaczewski, dyrektor, P.I.O Specodlew Sp. z o.o.
  4. Piotr Pawelec, dyrektor, Targi Kielce S.A
  5. Damian Wróblewski, prezes, Tech-Cast Damian Wróblewski,

 Do składu Sądu Pojednawczego Odlewniczej Izby Gospodarczej zostali wybrani:

  1. Damian Gąsiorek - dyrektor, Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny
  2. Łukasz Wołonkiewicz - dyrektor, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
  3. Robert Żuchliński, prezes, Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz

W drugiej części spotkania zebrani wysłuchali referatów (klinij aby pobrać plik)